Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

O nás

Techpedia.SK - multimediálny server o technológiách, ktoré sú medzi nami

Kreatívny a tvorivý team s bohatými skúsenosťami z mediálnej oblasti v sektore technológií, ktorý sa už viac ako 10 rokov venuje výrobe relácie Svet technológií pre televíziu TA3 sa rozhodol posunúť technologické spravodajstvo na novú úroveň.

Vytvorili sme preto nový, populárny on-line magazín s názvom Techpedia.SK. Už z názvu vyplýva, že chceme ľudí vzdelávať a prinášať im pohľady na nové technológie, zariadenia, výsledky výskumov… Chceme byť ich sprievodcovia vo svete technológií.

Keďže sme ako jediný na Slovensku spravodajsky pokrývali dlhodobo všetky oblasti technológií, doteraz v televíznom priestore, rozhodli sme sa dať našim informáciám väčší priestor a sústrediť ich v internetovom svete. To je hlavná myšlienka projektu. Venovať sa budeme zariadeniam, ich predstavovaniu, recenziám, lifestylovým reportážam a tiež odborným témam, a to nielen retailovým, ale aj B2B.

Pre lepšiu prehľadnosť sme preto náš magazín rozdelili na 3 základné oblasti:

  •  Technológie pre bežných ľudí
  •  Technológie pre firmy
  •  Veda a vývoj

 

Toto základné rozdelenie je v rozsiahlom svete technológií určite najprehľadnejšie a každý návštevník portálu sa vie hneď rozhodnúť, ktorým smerom sa vydá. V rámci jednotlivých oblastí sú potom všetky informácie delené do prehľadných kategórií, podľa záujmu.

Úvodná stránka pritom sústreďuje všetky informácie v graficky prehľadnom systéme a je vlastne akousi „výkladnou skriňou“ magazínu.

Magazín prinášame už od začiatku v desktopovej a tiež v mobilnej verzii. Samotný magazín je navyše úzko prepojený aj s televíznym vysielaním relácie Svet technológií na TA3.

Portál tiež prináša niektoré zaujímavé technologické „vychytávky“ pre jeho pohodlnejšie používanie, o ktorých nájdete viac v sekcii „Funkcie Techpedia.SK“

Našou silnou zbraňou sú však multimédiá. Vyjadrenie informácie prostredníctvom obrazu a zvuku už dávno vyhráva aj v internetovom priestore nad písanými článkami. Chceme preto využiť naše dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti a spraviť z nášho magazínu multimediálny. Už teraz sa snažíme vydávať väčšinu informácií aj s multimediálnou prílohou. Tej bude postupne pribúdať. Veď podľa mnohých prieskumov ľudia takúto formu komunikácie preferujú viac ako ktorúkoľvek inú. A ľuďom treba dať vždy to, čo chcú.